Seminarium z niemieckim Mistrzem Kickboxingu Markusem Brauerem (9 DAN)

11 i 13 października 2017 mieliśmy przyjemność gościć w Dojo Stowarzyszenia JOJJ Mistrza Kickboxingu Marcusa Bauera (9 DAN). Przy okazji swojej wizyty Mistrz Marcus Brauer poprowadził zajęcia specjalne dla grupy młodzików. Była to okazja do poznania nowego stylu walki. Ciekawostką zajęć z Marcusem Baruerem było rozbijanie płyt. Mistrz Marcus prezentował, jak rozbić płytę z suporeksu ręką, w której jednocześnie trzyma jajko, tak aby jajko pozostało całe. Każdy z uczestników zajęć mógł sam spróbować tej sztuki. Było sporo śmiechu i porozbijanych jajek. Niektórym uczestnikom, po wysłuchaniu rad Mistrza, udało się rozbić płytę z suporeksu i jednocześnie ocalić jajko 🙂 .

Mistrz Marcus Brauer zapowiedział swoją ponowną wizytę w naszym Dojo na przełomie listopada lub grudnia 2017.

Marcus Bauer i Mirosław Bołociuch

Poniżej prezentujemy krótki opis kariery sportowej Mistrza Marcusa Brauera.

W wieku 4 lat rozpoczął naukę sztuki walki JUDO. Po dwóch latach równolegle z JUDO zaczął treningi Kickboxingu. W wieku 16 lat zdobył 1 DAN a obecnie posiada 9 DAN. W latach 1986 - 1989 był Mistrzem Świata Kickboxingu w wadze do 78 kg.

Podczas swojej bogatej sportowej kariery miał styczność z takimi sztukami walki jak Teakwondo, Shotokan, Aikido, Hapkido, i Kung Fu. Był gościem mnichów klasztoru Shaolin i uczestnikiem wielu imprez BUDO, gdzie pobierał nauki sztuk walki od wielu wielkich Mistrzów. Podczas jednej z takich imprez otrzymał w prezencie kimono od Chucka Norrisa.

Kilka lat spędził na misji w Afganistanie.